Ko. listaan voisi ehkä joku osaava lisätä rauhanyhdistysten tuottamat Järviradion ohjelmat ,
alla on vuoden 2012 listaa näistä.
Pienet muutokset listaan ovat mahdollisia.
---------------------------------------------------
http://www.jarviradio.net/index.php?opt ... &Itemid=75Rauhanyhdistysten kautta tuotettua ohjelmaa v. 20121. Jumalanpalvelukset
22. 07. Jämsän kr. Kansanopisto, maakunnallisista kesäseuroista seurateltasta klo 10.00
29. 07. Alajärven kirkko, maakunnallisista kesäseuroista klo 10.00
07.10. Alajärven kirkko, syysseuroista klo 10.00
04.11. Lappajärven kirkko, pyhäinpäiväseuroista klo 10.00
2. Aamuhartaudet
09.01. Kangastie Eino, Alajärvi
20.01. Rentola Jussi, Seinäjoki
06.02. Myllykoski Kari-Pekka, Toholampi
17.02. Hosionaho Raimo, Alajärvi
05.03. Kanniainen Pasi, Perho
23.03. Lauri Elias, Laukaa
13.04. Nissinen Juhana, Uurainen
20.04. Hyytinen Antti, Lappajärvi
07.05. Riihimäki Hannu, Ähtäri
04.06. Uljas Pekka, Äänekoski
09.07. Kautto Pertti, Vaasa
06.08. Kotilainen Antti-Pekka, Uurainen
24.08. Paavola Arto, Reisjärvi
03.09. Tissari Pekka, Tikkakoski
21.09. Saari Antti, Kokkola
08.10. Vähäjylkkä Harri, Jyväskylä
19.10. Kellosaari Mikko, Alavus
05.11. Seppälä Seppo, Jyväskylä
23.11. Peltokangas Erkki, Alajärvi
03.12. Sivula Armas, Kauhava
3. Hengelliset illat
20.02. Ranuan kansanopisto
02.04. Turun rauhanyhdistys
04.06. Nurmijärven rauhanyhdistys
03.09. Kauhavan ja Lapuan, sekä Alajärven rauhanyhdistykset
08.10. Vimpelin, Lappajärven ja Evijärven rauhanyhdistykset
Seurat :
23.06. Hankasalmen leirikeskus, klo 12.00 – 14.00 (suora)
21.07. Jämsän kr. Kansanopisto, klo 21.00 – 22.30 (nauhoitettu)
28.07. Alajärven kirkko, klo 13.00 – 14.30 (suora)
28.07. Alajärven kirkko, klo 21.00 – 22 00 (suora)
29.07. Alajärven kirkko, klo 18.00 – 19.30 (nauhoitettu)
12.08. Tikkakosken rauhanyhdistys, klo 18.00 - 19.30 (nauhoitettu)
19.08 Alavuden rauhanyhdistys, klo 18.00 - 19.30 (nauhoitettu)
26.08. Uuraisten rauhanyhdistys, klo 18.00 – 19.30 (nauhoitettu)
02.09. Perhon rauhanyhdistys, klo 18.00 - 19.30 (suora)
16.09. Laukaan rauhanyhdistys, klo 18.00 – 19.30 (nauhoitettu)
23.09. Kinnulan rauhanyhdistys, klo 13.00 – 14.30 (suora)
30.09. Jyväskylän rauhanyhdistys, klo 18.00 – 19.30 (nauhoitettu)
07.10. Alajärven rauhanyhdistys, klo 18.00 – 19.30 (nauhoitettu)
28.10. Kannonkosken ja Kivijärven Rauhanyhdistys, klo 18.00-19.30
(nauhoitettu)
04.11. Lappajärven rauhanyhdistys, klo 13.00 - 14.30 (suora)
18.11. Perhon rauhanyhdistys, klo 13.00 – 14.30 (suora)
25.11. Äänekosken rauhanyhdistys, klo 18.00 - 19.30 (nauhoitettu)
09.12. Jyväskylän rauhanyhdistys, klo 18.00 – 19.30 (nauhoitettu)